Posted by : Otai czwartek, 12 grudnia 2013

kolejność serii przypadkowaTytuł: Ouran Koukou Host Club
Polski tytuł: Ouran High School Host Club
Autor: Hatori Bisco
Ilość tomów: 18
Wydanie: polskie, JPF
Gatunek: reverse harem, shoujo, gender bender/cross dressing, komedia
Opis: Haruhi Fujioka jest zwyczajną uczennicą na stypendium w niezwyczajnej szkole dla bogaczy - Ouran. Pewnego dnia przez przypadek zbija wazę wartą 8 milionów jenów w jednym ze szkolnych pomieszczeń. Jak się okazuje - jest to pomieszczenie szkolnego Host Klubu - znudzonych uczniów-bogaczy, zabawiających swoim towarzystwem dziewczyny odwiedzające klub. Pomylona z facetem przez przewodniczącego klubu musi odpracować straty jako host. Jak bohaterka, która (dość szybko dla członków klubu) okaże się kobietą przebrnie przez to zadanie? II w jakie piekło z parą najlepszych przyjaciół, parą bliźniaków i parą kuzynów właśnie się wpakowała?
Ulubione postacie: Daito Kyouya, Mori i bracia Takagi Hatachin co to live action robi z ludźmi
Opis wydania: B6, okładka zwykła - takie najprzeciętniejsze wydanie JPFu, ale do tej mangi mi pasuje.
Dlaczego mam to na półce: bo Daito Shunsuke grał Kyouye w wersj live action, bo ogólnie przepadam za całą obsadą owej wersji, bo do pierwszych 12 tomów ktoś dodawał maskotkę Kyouyi na allegro, bo ilość tekstu jest taka, że do dziś przeczytałam tylko 11 tomów z całości, więc raczej nie ma sensu sprzedawać w tym momencie.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Ten no Hate Made
Polski tytuł: Aż do Nieba 
Autor: Ryoko Ikeda
Ilość tomów: 3 (lub 1 w innym wydaniu)
Wydanie: polskie, JPF, 1996-1997
Gatunek: historyczna, josei, dramat, romans
Opis: Przynajmniej odrobinę ubarwiony spory fragment historii Polski. Jak sam podtytuł głosi mamy tu przedstawioną "Tajemniczą Historię Polski" połączoną z przekrojem życia Józefa Poniatowskiego. Dużo romansów, dużo wojny, wiele intryg, znanych postaci historycznych i oczywiście dramatyczne wydarzenia, bo taka jest i nasza historia.
Ulubione postacie: nie posiadam XD
Opis wydania: B6+, obwoluty, papier kredowy, nie kupujcie tego wydania, bo nowsze mają dużo lepsze tłumaczenie i są ładniej wydane - w 2014 roku z tego co kojarzę ma wyjść poprawiona poraz kolejny wersja - 1 tomik, A5, coś w stylu Mega Mangi.
Dlaczego mam to na półce: bo to pierwsza manga, którą kiedykolwiek skompletowałam w całości, jak można się domyślić po dacie. To nawet moja siostra i mama czytały.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆Tytuł: Oniisama e
Polski tytuł: Mój drogi bracie
Autor: Ryoko Ikeda
Ilość tomów: 3 (1 w Polskim wydaniu) 
Ilość posiadanych tomów: 1 (pl wydanie)
Wydanie: polskie, Mega Manga, JPF
Gatunek: dramat, shoujo, generalnie porusza poważne problemy (yuri, kazirodztwo, rozwód, samobójstwo itp.)
Opis: Historia obraca się wokół Nanako, która poznaje uczniów swojej nowej szkoły i odkrywa ich tajemnice. Już pierwszego dnia zaprzyjaźnia się z Shinobu Mariko, która wprowadza ją w szkolne realia. Od niej Nanako dowiaduje się o trójce uczennic, będących idolkami reszty szkoły – przewodniczącej szkolnego klubu dla wybranych – Fukiko Ichinomi, cichej i tajemniczej Rei Asace oraz powracającej do szkoły po ciężkiej chorobie sportsmence – Kaoru Oriharze. Stopniowo Nanako, zostaje uwikłana w nie do końca dla niej jasne relacje łączące całą trójkę. Zostaje członkinią elitarnego szkolnego klubu – Sorority, zaprzyjaźnia się z Rei oraz poznaje sekrety związane z nimi oraz własną rodziną.
Opis wydania: jak to MegaManga wydanie jest wypasione, obwoluta fajna w dotyku, grubas na dobrym papierze, a czerń bardzo intensywna dzięki drukowi cyfrowemu.
Ulubione postacie: Mariko?
Dlaczego mam to na półce: bo mam fazę na stare shoujo, bo to 1 Mega Manga, która sama z siebie zwróciła moją uwagę, bo może pomyślą potem o wydaniu Lady Oscar, tak jak obiecali ;D

☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆

Tytuł: Demon's Diary
Polski tytuł: Wspomnienia Demona
Autor: Lee Yun Hee
Ilość tomów: 7
Wydanie: polskie, Kasen
Gatunek: komedia, fantasy, shoujo 
Opis: Pewnego dnia nieco stuknięty i dosyć uroczy złodziejaszek dowiaduje się, że jest kolejnym władcą demonów. Ponieważ jednak jest zbyt roztrzepany i słodki jego nowy opiekun, Eclipse musi wytrenować go na porządnego władcę demonów. Na Reanefa czekają zagrożenia - w końcu nie jeden kapłan czy wojowniczka czyhają na takie potwory jak on... 
Dodam jeszcze, że w 1 tomie jest kilka elementów bez sensu, bo od drugiego zmienia się scenarzystka, ale to można wybaczyć...
Ulubione postacie: Reanef, Eclipse
Opis wydania: wydania Kasenu są całkiem duże i grube, ze zwykłą okładką, wydane niestety na papierze ekologicznym. Polskie tłumaczenie z tamtych lat (2000) ma kilka wad, w pewnym momencie tłumaczowi pomyliły się imiona Eclipse i Reanefa nawet :C, co jest zbrodnią, której wybaczyć nie umiem.
Dlaczego mam to na półce: Ja to raz sprzedałam, jaka ja głupia wtedy byłam! Po latach się opamiętałam i cudem udało mi się skompletować ją ponownie. Ta seria jest tak wesoła, tak pozytywna, chibiki są boskie, sen o wielkich pomidorach, które gonią głównego bohatera będę pamiętać zawsze. A do tego naprawdę fajne więzi są budowane między różnymi bohaterami, a fabuła jest całkiem interesująca, chociaż miejscami chaotyczna.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Kamikaze Kaito Jeanne
Polski tytuł: Kamikaze Kaito Jeanne
Autor: Arina Tanemura
Ilość tomów: 7
Wydanie: polskie, Egmont
Gatunek: magical girls, shoujo
Opis: Maron Kusakabe mieszka sama, bez rodziców, czekając na jakąś wiadomość od nich. W międzyczasie chodzi do szkoły, uprawia gimnastykę artystyczną, a w międzyczasie z pomocą anioła o imieniu Fin Fish przemienia się w Kamikaze Kaito Jeanne i w imieniu boga (w domyśle chrześcijańskiego) łapie demony ukryte w dziełach sztuki. Ponieważ dzieła sztuki znikają wraz z demonami policja uważa ją za złodziejkę i za każdym razem kiedy Jeanne wysyła powiadomienia o swoich kradzieżach policja zastawia na nią pułapki. Dodatkowo Maron ma konkurenta - Sindbada, który według Fin łapie demony dla ich władcy. Ale czy życie nie jest jeszcze bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać?
Ulubione postacie: Chiaki
Opis wydania: Egmont wydawał na papierze ekologicznym, bez obwolut :)
Dlaczego mam to na półce: bo oglądałam anime po niemiecku na RTL2 (wokal w niemieckiej wersji openingu jest lepszy niż w wersji japońskiej IMHO) w czasach szkolnych i bardzo tę rozbudowaną wersję lubiłam, ale zgubiłam się przy końcówce, a na papierze to jakoś się człowiekowi rozjaśnia, bo kreska pani Tanimury ma w sobie coś naprawdę niezwykłego, bo chociaż oczy rysuje gigantyczne to jakoś wszystko trzyma się kupy, wszystko jest na miejscu, a rastry i chibiki też niczego sobie.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Wish
Polski tytuł: Wish
Autor: CLAMP
Ilość tomów: 4
Wydanie: polskie, JPF
Gatunek: shoujo, fantasy
Opis: Kohaku to taki anioł-praktykant - dlatego kurczy się w nocy, a w dzień wygląda normalnie. Gdyby nie fakt, że anioły są bezpłciowe możnaby rzec, że Kohaku jest anielicą (ma bardzo dużo cech i zachowań kobiecych), dlatego też jałoistki lubią przeinaczać tę serię (ale jak dla mnie Kohaku bardzo zdecydowanie skłania się ku byciu młodą kobietą). W każdym razie Kohaku w formie chibi jest atakowany przez kruki i uratowany przez lekarza - zwykłego człowieka. Kohaku chce spełnić jego życzenie, ale ponieważ jest on zadowolony z tego co ma, Kohaku postanawia poczekać, aż wybawiciel coś wymyśli w jego domu.
Ulubione postacie: chyba nie mam
Opis wydania: Obwoluta
Dlaczego mam to na półce: bo nie mam żadnej innej mangi od CLAMPa na półce, bo jak chciałam sprzedawać to nikt nie kupił, bo za tanio chodzi, bo odkąd dotarło do mnie, że Kohaku jest kobietą ta seria stała się dużo bardziej strawna niż kiedy robili z tego BL jak byłam młodsza ;)


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆Tytuł: Seimaden
Polski tytuł: Seimaden
Autor: Higuri You
Ilość tomów: 10 + Azel Seimaden
Wydanie: polskie, Waneko
Gatunek: shoujo, romans, fantasy, w pobocznych wątkach też boys love
Opis: Dosyć rozbudowana i wielowarstwowa historia, multum postaci, demony, ludzie, anioły, bogowie, wojny, spiski, intrygi, a w tym wszystkim miłość demona i kobiety.
Ulubione postacie: Laures, Zardi
Opis wydania: Obwoluta, dziwna edycja
Dlaczego mam to na półce: bo było cholernie trudno skompletować całość, bo w Polsce nie ma zbyt wielu aż tak wielowątkowych historii, a przynajmniej nie tych zamkniętych, bo kreska mnie przyciągnęła, bo lubię starsze tytuły.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Maniattemasu!
Polski tytuł: Nie, dziękuję!
Autor: Ai Morinaga
Ilość tomów: 2
Wydanie: polskie, Waneko
Gatunek: shoujo, komedia
Opis: Główna bohaterka została "ofiarowana" przez swojego ojca rodzinie, u której miał dług i zdecydowała się tam pracować jako pokojówka z własnej inicjatywy. Cóż się dziewczynie dziwić - 3 przystojnych braci? Niestety ten, który najbardziej wpadł jej w oko woli swojego kota od niej.
Ulubione postacie: chyba nie mam
Opis wydania: Obwoluta
Dlaczego mam to na półce: bo chociaż to nie ma fabuły to postacie są do polubienia, a całość jest głupia i zryta.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Code Name wa Sailor V
Polski tytuł: Hasło Brzmi: Sailor V
Autor: Naoko Takeuchi
Ilość tomów: 3
Wydanie: polskie, JPF
Gatunek: shoujo, magical girls
Opis: Minako Aino to wesoła gimnazjalistka, szukająca miłości, która spotyka gadającego kota Artemisa. Kot daje jej moc do przemiany w Sailor V., aby walczyła z tajemniczą organizacją zagrażającą Ziemi. Policja próbuje pod różnymi pretekstami złapać Sailor V, chociaż prawda jest taka, że szefowa jest po prostu jej wielką fanką...
Ulubione postacie: As
Opis wydania: Obwoluta
Dlaczego mam to na półce: bo to bardzo zgrabny prequel Sailor Moon i chociaż nigdy nie byłam fanką Minako to tę historię polubiłam bardzo. Jest krótsza i mniej chaotyczna od samej serii SM, może dlatego bardziej strawna.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Bishoujo Senshi Sailor Moon
Polski tytuł: Czarodziejka z księżyca
Autor: Naoko Takeuchi
Ilość tomów: 18
Wydanie: polskie, pierwsze wydanie JPF
Gatunek: shoujo, magical girls
Opis: Usagi Tsukino jest początkowo zwykłą, roztrzepaną 14-stolatką, wkrótce jednak stanie się tytułową czarodziejką z księżyca. Razem ze swoimi nowymi przyjaciółkami, również czarodziejkami będzie walczyć ze złem, coraz mroczniejszym, i próbować wyjść z coraz bardziej zawikłanych problemów. A przy okazji dorastać, bo seria nie stoi w czasie.
Ulubione postacie: Haruka, Hotaru, Helios, pełno fajnych złych <3
Opis wydania: Raz obwoluta, raz jej brak, tłumaczenie miejscami niezrozumiałe, tak bardzo cierpię, że pewnie nie będę miała pieniędzy na nowe poprawione wydanie, jeśli JPF się na nie zdecyduje.
Dlaczego mam to na półce: moja druga skompletowana w życiu manga, pełno fajnych pobocznych postaci, magia dzieciństwa, między Usagi, a Mamoru nie ma takiej dużej różnicy w wieku jak w anime i nie zrobili tu z niego ciepłej kluchy. Manga dużo doroślejsza i odważniejsza od wersji anime.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Poe Ichizoku
Polski tytuł: Klan Poe
Autor: Moto Hagio
Ilość tomów: 2
Wydanie: polskie, mega manga, JPF
Gatunek: shoujo, dramat, horror, fantasy (w sensie wampiry XD)
Opis: Historia opowiada losy wampirów z klanu Poe - początkowo Edgara i Marybell, później Edgara i Alana, a także osób podążających za ich tajemnicą. Przedstawiona jest tragedia osób zatrzymanych w czasie,  samotnych znienawidzonych przez ludzkość i ich próby przeżycia.
Ulubione postacie: chyba nie mam
Opis wydania: obwoluta, miękka okładka, A5, bardzo opasłe tomiszcza, wydanie deluxe <3
Dlaczego mam to na półce: bo uwielbiam ładne wydania, bo został mi do przeczytania drugi tom, bo stare historie mają w sobie coś ciekawego, bo udało mi się zdobyć tomiki za darmo.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Yami no Matsuei
Polski tytuł: Potomkowie ciemności
Autor: Yoko Matsushita
Ilość tomów: 12+
Wydanie: polskie, Waneko
Gatunek: shoujo, supernatural, detektywistyczna, dramat, horror, supernatural, elementy BL
Opis: Nawet po śmierci egzystencja może składać się z papierkowej roboty i ganiania za przestępcami. Tsuzuki Asato to 26 letni, nieco niepozbierany i na pewno uzależniony od słodyczy shikigami (anioł śmierci), którego zadaniem jest pilnowanie, żeby dusze po śmierci nie błąkały się po świecie. Mimo, że wykonuje te pracę już siedemdziesiąt lat, pracuje w wydziale o najgorszej renomie i otrzymuje najniższą płace.
Jako, że shinigami pracują w parach, Asato ma przydzielonego mu odgórnie partnera. Niestety, jego charakterek i inne okoliczności sprawiają, że często musi go zmieniać...Tym razem jednak do współpracy z Tsuzukim oddelegowany zostaje poważny i wygadany Kurosaki Hisoka. Zamknięty w sobie chłopak zdaje się skrywać tajemnice... Wkrótce na scenie wkracza Dr. Muraki, który aż za bardzo lubi posługiwać się skalpelem...
Ulubione postacie: TSUZUKIIIIIIIIIII hyhyhy
Opis wydania: obwoluta
Dlaczego mam to na półce: bo jak miałam 16 lat to nikt mi nie powiedział, że w ogóle będzie szansa na wydanie tego w Polsce, a ponieważ wersję anime uwielbiam, a Tsuzuki jest absolutnym numerem 1 wśród moich ulubionych postaci a anime chciałam mieć chociaż 3 tomy w oryginale, na pamiątkę, a w końcu udało mi się tanio dorwać i polskie wydanie.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Seven Days
Autor: Rihito Takarai
Ilość tomów: 2
Wydanie: polskie, Kotori 
Gatunek: okruchy życia, (lekkie) boys love
Opis: Touji Seryou to przystojny pierwszoklasista, który na początku każdego tygodnia zgadza się chodzić z pierwszą dziewczyną, jaka go o to poprosi. Rzecz w tym, że dokładnie po siedmiu dniach Touji zrywa z nią, a przynajmniej tak głosi plotka. Zaintrygowany opowieściami o młodszym koledze, z którym uczęszcza na łucznictwo, Yuzuru Shino postanawia zasięgnąć języka u źródła, a ponieważ jest akurat poniedziałek, dla żartu proponuje Toujiemu, żeby tym razem spróbował z nim. Chociaż nieco zaskoczony, chłopak szybko zgadza się i tak zaczyna się przedziwny tydzień, będący niezwykłą odmianą w nudnym życiu bohaterów. - Tanuki.pl
Ulubione postacie:   ja tam wszystkich lubię
Opis wydania: skrzydełka, przyjemna matowa okładka, druk bardzo dobry
Dlaczego mam to na półce: bo to BL, który po latach powątpiewania w ten gatunek i posiadaniu o nim nienajlepszego zdania zachęcił mnie do dalszych poszukiwań fajnych tytułów (a znalazłam ich potem sporo), bo to kochana i urocza historia, bo mangi Rihito Takarai są fajne.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆Tytuł: Walkin' Butterfly 
Autor: Chihiro Tamaki
Ilość tomów: 
Wydanie: polskie, Taiga
Gatunek: josei
Opis: Przekleństwem postrzelonej Torayasu Michiko jest jej wzrost. Jednak gdy pewnego dnia, dostarczając pizzę, zostaje wzięta za modelkę, jej wzrost nagle staje się błogosławieństwem. Michiko postanawia więc rozwinąć skrzydła i zostać modelką.
Ulubione postacie: Michiko
Opis wydania: obwoluta
Dlaczego mam to na półce: bo wcześniej widziałam 2 odcinki wersji live action i wiedziałam, że to będzie całkiem fajna manga o kobiecie z jajami ;D.


                                                               ☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆

Tytuł: Sugiru Juunana no Haru
Polski tytuł: Przekleństwo siedemnastej wiosny
Autor: Ono Fuyumi, Yamamoto Kotetsuko
Ilość tomów: 
Wydanie: polskie, Ringo Ame
Gatunek:  horror, josei, tajemnice
Opis: Takashiego nawiedzają koszmary o kobiecie błagającej, by nie odbierano jej dziecka. Czasem widzi za oknem dziwne cienie, ale stara się je ignorować. Gdy zbliżają się jego siedemnaste urodziny, cienie stają się coraz bardziej wyraźne, a sny realistyczne. Niegdyś miły i troskliwy Takashi powoli obojętnieje, aż w końcu staje się zimny i odpychający w stosunku do bliskich. Jaki związek ma ta nagła zmiana z jego zbliżającymi się siedemnastymi urodzinami?
Ulubione postacie:  nie mam
Opis wydania: obwoluta matowa, duża ilość stron
Dlaczego mam to na półce: bo dobrego josei jest ogólnie mało, bo Yamato Kotetsuko to naprawdę dobra autorka, bo lubię ten tytuł.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Akusaga | Istota Zła     
Autor: Aya Kanno
Ilość tomów: 2 / 2w1 w polskim wydaniu
Wydanie: polskie, Waneko
Gatunek: shoujo/shonen, akcja, tajemnica, dramat, przemoc
Opis: Zen nie ma żadnego celu w życiu. Interesuje go tylko łamanie prawa, szerzenie chaosu, zabójstwa… Lecz w trakcie swojej krwawej drogi przez życie natrafia na kogoś, dzięki któremu odkryje na nowo prawdę na temat swojej przeszłości. Czy Zen jest zabójcą czy może bohaterem? Czy uda mu się przypomnieć sobie, kim był? I co zrobi z tą wiedzą?
Ulubione postacie: nie mam
Opis wydania: bardzo fajnie wydana cegła, obwoluta
Dlaczego mam na półce: bo obejrzałam tomiki na konwencie i dla tej kreski chciałam ją mieć.
☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Neon Genesis Evangelion
Autor: Gainax
Ilość tomów: 14
Wydanie: polskie tomikowe, JPF
Gatunek: mecha, sci-fi, dramat psychologiczny
Opis: Naprawdę muszę? Naaah.
Ulubione postacie: Kaworu
Opis wydania: wydanie tomikowe z obwolutą
Dlaczego mam to na półce: po tym, jak w końcu wydano serię do końca postanowiłam zaopatrzyć się również w kompletne wydanie tomikowe, przełamując to, że będę mieć 2 wersje niektórych tomów. Wszystko to ułatwiła naprawdę fajna promocja świąteczna na J.P.Fie :D
☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł:  Suppli
Autor: Mari Okazaki
Ilość tomów: 10 + Extra
Wydanie: polskie, Hanami
Gatunek: dramat, josei, okruchy życia, romans
Opis:     Fujii Minami jest 27-letnią kobietą pracującą w renomowanej agencji reklamowej. Sukces zawodowy wymaga jednak wielu wyrzeczeń. Nadgodziny, praca w niedziele to tylko niektóre z „uroków” budowania mocnej pozycji w firmie. W takich warunkach bardzo ciężko jest zorganizować swoje życie osobiste. Fujii od siedmiu lat ma stałego partnera, jednak coraz częściej zastanawia się, ile tak naprawdę wart jest ten związek. Kariera zawodowa, mechanizmy działania agencji reklamowej, a także samotność oraz usilne poszukiwanie akceptacji i miłości, to tematy poruszane w komiksie Suppli. 
Ulubione postacie: Sahara, Tanaka
Opis wydania: A5, bez obwoluty, tłumaczenie trochę toporne i mało płynne
Dlaczego mam to na półce: kreska mi się podoba, okładki są dla mnie przepiękne, poza tym strasznie mało jest josei na polskim rynku, a mam wrażenie, że ciągle jest ich coraz mniej, dlatego postanowiłam inwestować w to, co zostało już kiedyś wydane, a dopiero potem narzekać, że nie ma więcej. Po 2 pierwszych tomach nie byłam przekonana, ale w odróżnieniu od wersji live action, gdzie pozostają postacie z 2 pierwszych tomów, tutaj mamy dynamiczny rozwój sytuacji, pojawiają się nowe postacie, mniej rozmemłane niż stare, stare postacie dzięki temu rozwijają się. Autorka w niesamowity sposób przedstawia ekspresje postaci, na niektóre miny bohaterek i bohaterów mogę patrzeć dłuższą chwilę, by rozkoszować się rozczytywaniem emocji. Dorzucę do tego kompozycje na niektórych kadrach i przelewanie własnego doświadczenia z pracy w agencji reklamowej przez autorkę - co nadaje temu tytułowi nutkę realizmu i poznanie pracy w takim miejscu w Japonii od strony nieco fikcyjnej, ale opartej na prawdziwym doświadczeniu.


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆Tytuł: Kobato
Autor: CLAMP
Ilość tomów: 6
Wydanie: polskie, JPF
Gatunek: seinen (podobno XD... po pierunie), przygoda, fantasy, romans
Opis: Kobato to słodka i dziarska młoda dziewczyna, jednakże bardzo naiwnie pojmująca otaczający ją świat. Za cel swojej "misji" obrała sobie wypełnienie tajemniczej butelki cierpieniem płynącym z ludzkich serc. Aby to zrobić, musi "wyleczyć" ich serca z bólu i podarować im radość. Jednakże zadanie, w którego wypełnieniu towarzyszy jej gderliwy pluszowy pies Ioryogi-san, okazuje się trudniejsze do spełnienia niż przypuszczała. Dodatkowo, pośród leczonych serc znajdzie się chłopak, dla którego będzie chciała pracować i podarować mu szczęście, jednakże nie można jej się w nim zakochać. - wikipedia pl
Ulubione postacie: Ioryogi, Ginsei
Opis wydania: obwoluta, B6
Dlaczego mam to na półce: Bo była promocja na JPFie na pierwsze 4 tomy, więc kupiłam skuszona obietnicami kolejnych mang CLAMPa w Polsce - w końcu te, za którymi średnio przepadam zostały już wydane w Polsce, więc byłaby szansa na coś, co mi od nich pasuje bardziej. No, ale niepotrzebnie się poświęcałam. Niemniej jednak "Kobato" okazała się przyjemną i spokojną lekturą po szalonych i stresujących dniach w pracy, tak że jestem zadowolona, że przeczytałam i zakupiłam ten tytuł, bo go nawet polubiłam.

☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Solanin
Autor: Inio Asano
Ilość tomów: 2
Wydanie: polskie, Hanami
Gatunek: romans, muzyka, okruchy życia, seinen
Opis: Na całym świecie młodym ludziom coraz trudniej wkroczyć w dorosłe życie. Nie inaczej jest z Meiko i Naruo oraz paczką ich przyjaciół. Codzienność ich nuży, wykonują prace nie dające satysfakcji, w miłości też nie zawsze wiedzie im się najlepiej. Jedyną odskocznią od szarej rzeczywistości jest dla nich alternatywny zespół muzyczny, który walczy o swoje miejsce w branży muzycznej. 
Ulubione postacie: jeszcze czytam 
Opis wydania: okładka bez skrzydełek, rozmiar A5
Dlaczego mam to na półce: Strasznie wielu znajomych chwali ten tytuł i go dobrze wspomina, a akurat chciałam dołożyć coś do paczki i padło na tę serię. Jak się sprawdzi w praktyce nie wiem, bo chwilowo mam dość mang z umieraniem w tle i po pierwszej połowie tomu przerwałam czytanie.


☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆Tytuł: Shigeshōshi
Polski tytuł: Balsamista
Autor: Mitsukazu Mihara
Ilość tomów: 7
Wydanie: polskie, Hanami
Gatunek: dramat, josei, psychologiczna
Opis: Balsamowanie jest ważniejsze dla żywych, pomaga pożegnać się ze zmarłym. Niekiedy jednak to za mało. Niektórzy, tak jak Tomiyuki potrzebują więcej czasu, aby rozpocząć nowy etap w życiu. Dzięki Mamiyi ludzie odnajdują ukojenie po stracie bliskich. A co ze spokojem ducha samego balsamisty? Balsamowanie to posługa, która wymaga wiele poświęceń i rezygnacji z własnych potrzeb. To szybkie, bezinteresowne reagowanie na smutek i nieszczęście innych, ale również nieustanne krzywdzenie tych żyjących najbliższych.
Ulubione postacie: jeszcze czytam 
Opis wydania: okładka bez skrzydełek, rozmiar A5 
Dlaczego mam to na półce: W ramach uzupełniania mang josei wydanych w Polsce i w ramach uzupełniania mang od Hanami nie mogło zabraknąć tego tytułu.

☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆


Tytuł: X
Autor: CLAMP
Ilość tomów: 18
Wydanie: polskie, JPF - mieszane wydania/dodruki
Gatunek: dramat, josei, psychologiczna
Opis: W 1999 Shirō Kamui powraca do Tōkyō po raz pierwszy od 6 lat, aby wypełnić ostatnie życzenie jego matki, Tōru. Tutaj ma odnaleźć swoje przeznaczenie, jednak na razie chce, aby wszyscy trzymali się od niego z daleka. Według śniącej księżniczki Hinoto, Kamui posiada moc, która zadecyduje o losach świata. Kamui musi zdecydować, czy zostanie Smokiem Nieba (wraz z Siedmioma Pieczęciami) i ochroni ludzkość przed całkowitą zagładą, czy też przyłączy się do Smoków Ziemi (zwanych również Siedmioma Aniołami), aby zniszczyć ludzkość w celu odrodzenia Ziemi. Kamui czuje, że musi chronić przyjaciół z dzieciństwa, Monō Fūmę oraz jego młodszą siostrę Kotori. Jednakże wybór roli Smoka Nieba pociąga za sobą tragiczne skutki: Fūma zostaje powołany do roli Bliźniaczej Gwiazdy Kamui, osoby przeznaczonej na to, aby stać się oponentem Kamui bez względu na to, po której stronie ten by się nie opowiedział.
Ulubione postacie: Kakyo
Opis wydania: obwoluta, A6, w niektórych tomach bardzo głęboka czerń w druku
Dlaczego mam to na półce: Bo nie zapowiada się na razie na wiecej CLAMPa w Polsce, więc zakupiłam serię ponownie. X to szczerze powiedziawszy moja trauma, manga urwana właściwie przed samym końcem, nie dająca odpowiedzi, przez którą przestałam kolekcjonować serie nieukończone. Najwyraźniej teraz dorosłam trochę do jej ponownego zakupienia i zobaczymy jak pójdzie mi ponowne czytanie. Kocham mroczne historie od CLAMPa i od Xa ta miłość się zaczęła, ale nadal mam ból dupy o to, że CLAMPowego zakończenia tej historii nie ma.

☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆


Tytuł: Dengeki Daisy
Polski tytuł: Dengeki Daisy
Autor: Motomi Kyosuke
Ilość tomów: 16
Wydanie: polskie, Waneko
Gatunek:  shoujo, komedia, romans
Opis: Starszy brat Teru zmarł, ale przed śmiercią zdążył dać jej telefon komórkowy, dzięki któremu dziewczyna będzie mogła kontaktować się z pewnym tajemniczym chłopakiem o pseudonimie Daisy. Ma on pomagać Teru i wspierać ją w trudnych chwilach. Pewnego popołudnia, dziewczyna przez przypadek wybija jedno ze szkolnych okien. W rezultacie jest zmuszona pracować dla zrzędliwego i okrutnego, acz niezwykle przystojnego woźnego, Tasuku Kurosakiego.
Ulubione postacie:  w trakcie czytania jestem dopiero
Opis wydania: obwoluta, rozmiar standardowy, w niektórych tomach błędy ortograficzne
Dlaczego mam to na półce: bo miałam gorączkę, a znajoma sprzedawała, był to zakup niekontrolowany. Bo akurat miałam ochotę na tego typu historie, a większości znajomym się podobało. W sumie manga miała swoje momenty, ale najchętniej połowę powtarzających się wątków bym wyrzuciła.


☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆

Tytuł: Reversal
Autor: Yukiko Seike, Makoto Shinkai
Ilość tomów: 2
Wydanie: polskie, Studio JG
Gatunek: seinen,KarakaraKemuri
Opis: Ayame udało się wrócić ze świata odwróconego Kioto. Dziewczyna jednak dobrze wie, że niedługo gra ponownie się o nią upomni. Desperacko szuka sposobu, aby rozwiązać mroczną zagadkę, jednak im więcej wskazówek udaje jej się zdobyć, do tym bardziej przerażających wniosków zaczyna dochodzić. Co się stanie, jeśli gra się zakończy? Kto powinien w niej zwyciężyć? Czy dobre Kioto może istnieć bez swojego złego odpowiednika? I co najważniejsze – które jest które? Pytania mnożą się z każdą nową informacją, a czasu jest coraz mniej. Aż w końcu po raz dziesiąty Ayame słyszy: „Chodź tu, chooodź tu…”. 
Ulubione postacie:  nie mam
Opis wydania: papier offsetowy, B6+, obwoluta (piękna!) z lakierem wybieranym
Dlaczego mam to na półce: Postanowiłam poeksperymentować z gatunkami w mojej kolekcji, a ta manga ma przynajmniej ładne obwoluty i ładną kreskę, tak, i jest krótka, szansę czasem trzeba dać czemuś innemu :D


☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆

Tytuł: Mars
Polski tytuł: Mars
Autor: Fuyumi Sōryō
Ilość tomów: 15
Wydanie: polskie, Waneko
Gatunek: shoujo, dramat, romans, okruchy życia
Opis: Fabuła mangi koncentruje się na osobowości i życiu głównych bohaterów: Rei - niezwykle silny charakter, wydaje się zbyt dojrzały jak na 16 lat, rodzaj buntownika, ryzykanta i playboya, gwiazda rajdów motocyklowych; Kira - cicha, nieśmiała i delikatna osoba, której pasją jest malarstwo. Oboje są sobą wyraźnie zainteresowani, ale czy tak różne osobowości może połączyć los? W miarę rozwoju akcji okazuje się jednak, że wbrew pozorom łączy ich bardzo wiele. Każde z nich ma za sobą tragedie, której piętno zaważyło na ich psychice. Każde z nich usiłuje uciec od swojej przeszłości. Początkowo niejasne okoliczności śmierci brata Reiego, i jego tajemnicze powikłania rodzinne oraz traumatyczne przeżycia Kiry staną na przeszkodzie ich uczuciu - zwłaszcza, że pojawią się osoby, które będą im tę przeszłość uparcie przypominać. Potem uczucie okaże się silniejsze - ale czy to nie stanie się powodem jeszcze większych kłopotów? Mimo poruszonych w tej mandze poważnych problemów, czyta się ją lekko i przyjemnie dzięki bogactwu scen humorystycznych i romantycznej otoczce.(Waneko)
Ulubione postacie:  Kiedyś Kira i Rei, teraz lubię historię dla samej historii.
Opis wydania: obwoluta, rozmiar standardowy, papier ekologiczny
Dlaczego mam to na półce: Kiedyś w liceum miałam całą serię, ale pożyczyłam komuś, kto mi jej nie oddał. Przez lata miałam przez to traumę i nie byłam gotowa kupić serii po raz drugi. Ale przestała być ogólnodostępna i po 10 latach od straty moich tomików postanowiłam kupić komplet z drugiej ręki, póki jeszcze ktoś go miał na sprzedaż po przystępnej scenie. I po latach ten komiks podoba mi się dużo bardziej - rzeczy, które wydawały mi się przedramatyzowane, kiedy byłam młodsza wcale już takie nie są - tempo wydaje się w porządku, historia jest interesująca i obecnie takich poważnych shoujo brakuje, poza tym magia lat dziewięćdziesiątych w Japonii nie jest obecnie spotykana w wydawanych przez nas tytułach. Poza tym rysunki są cudowne.
  
☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆

Tytuł: Kagen no Tsuki
Polski tytuł: Kagen no Tsuki
Autor: Yazawa Ai
Ilość tomów: 3
Wydanie: polskie, Waneko
Gatunek: shoujo, supernatural, tajemnica
Opis: Ona nazywa się Mizuki, on Adam. Ona jest licealistką, której życie z pewnością nie układa się tak jakby tego chciała, On zaś cudzoziemcem i uzdolnionym muzykiem. Poznają się pewnego dni na ulicy i od razu znajdują wspólny język. W ciągu następnych dwóch tygodni ich romans kwitnie, aż do momentu gdy Adam postanawia wyjechać z Japonii a Mizuki goniąc za nim wpada pod samochód. Lecz nie oznacza to końca tej historii, wręcz przeciwnie - to dopiero jej początek..
Ulubione postacie:  Adam - bo Hyde grał go w filmie.
Opis wydania: obwoluta, rozmiar standardowy
Dlaczego mam to na półce: Olschoolu mi się zachciało, więc kupiłam używane egzemplarze taniej. I w sumie całkiem mi się ta historia podobała, miała swój fajny, specyficzny klimat, była tajemnicza, ale w odróżnieniu od innych japońskich tytułów tego typu miała zamknięte zakończenie.
  
☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆

Tytuł: Chobits
Polski tytuł: Chobits
Autor: CLAMP
Ilość tomów: 8
Wydanie: polskie, JPF
Gatunek: seinen, sci-fi, komedia romantyczna
Opis: Akcja obraca się wokół niedoszłego studenta o imieniu Hideki Motosuwa, który przyjechał do miasta ze wsi, aby się uczyć. W Tokio wielu ludzi posiada swoje osobiste, humanoidalne roboty, zwane persoconami. Hidekiego nie stać na kupienie takiego sprzętu, lecz wkrótce znajduje kobiecego persocona na śmietniku i nazywa ją Chii. Wkrótce pomiędzy bohaterami nawiązuje się niezwykła więź, która powoli przeradza się w coś więcej. Ponadto Hideki wraz z uczniem gimnazjum, Minoru Kokubunjim próbują rozwiązać zagadkę pochodzenia Chii.
Ulubione postacie:  muszę odświeżyć sobie tę serię, żeby tu coś wpisać
Opis wydania: wydanie bez obwoluty (chociaż z obwolutą też istnieje), rozmiar standardowy
Dlaczego mam to na półce: Dawno temu, kiedy pozbywałam się mang to sprzedałam tę serię, ale ze względu na to, że ostatnio nie zapowiada się na więcej CLAMPa w Polsce to postanowiłam zainwestować i odświeżyć sobie ten tytuł, a że był z drugiej ręki w korzystnej cenie to zakupiłam.
  
☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆

Tytuł: Ludwig Kakumei
Polski tytuł: Rewolucja według Ludwika
Autor: Kaori Yuki
Ilość tomów: 4
Wydanie: polskie, JPF
Gatunek: fantasy, horror, komedia
Opis: Książę Ludwik, z powodu rozwiązłego życia, zostaje wysłany w podróż po okolicznych krainach. Celem jego podróży jest odnalezienie odpowiedniej kandydatki na żonę, która według króla pomoże w okiełznaniu Ludwika. Odwiedzane miejsca i spotkane postacie do złudzenia przypominają znane baśnie w krzywym zwierciadle...
Ulubione postacie:  muszę więcej poczytać
Opis wydania: A5, matowa obwoluta
Dlaczego mam to na półce: Wszyscy polecają i wychwalają, a miałam okazję kupić tanio. Po 2 rozdziałach nadal nie jestem pewna, czy dobrze zrobiłam, ale nic to, będę czytać dalej.
  
☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆


Tytuł: Hana to Hoshi
Polski tytuł: Kwiat i Gwiazda
Autor: Kalio Suzukin
Ilość tomów: 2
Wydanie: polskie 2w1, Waneko
Gatunek: shoujo ai, sport, komedia
Opis: Hanai rozpoczyna naukę w liceum, gdzie ku swojemu zdumieniu spotyka Hoshino, dawną rywalkę z zawodów sportowych. To z jej powodu nastolatka zarzuciła uprawianie ping ponga chodź wiele dla niego poświęciła. Na domiar złego dziewczyny nie tylko trafiają do jednej klasy, ale również zostają posadzone obok siebie! Czy te nowe okoliczności staną się dla Hanai przeszkodą na drodze do realizacji marzenia o szczęśliwym licealnym życiu?
Ulubione postacie:  postacie są tam fajne, ale 2 tomy to za mało, żeby kogoś mocno polubić
Opis wydania: format powiększony, obwoluta, wydanie tomikowe dwa w jednym
Dlaczego mam to na półce: miałam okazję kupić w korzystnej cenie -40%, manga okazała się przyjemnym i relaksującym czytadłem - nic wymagającego, ale nie było źle. :)
  
☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆Tytuł: Paradise Kiss
Polski tytuł: j/w
Autor: Yazawa Ai
Ilość tomów: 2
Wydanie: polskie, Waneko
Gatunek: josei, dramat, komedia, romans 
Opis: "Paradise Kiss" opowiada historię Yukari Hayasaki, osiemnastoletniej uczennicy prestiżowego liceum, która zostaje zwerbowana jako modelka do szkolnego pokazu przez czwórkę absolwentów technikum artystycznego Yazawa (Yazagaku) i od tej pory zaczyna wieść zupełnie nowe życie.
Ulubione postacie:  pan wykładowca fryzjer ;D
Opis wydania: obwoluta, żółknący papier ekologiczny
Dlaczego mam to na półce: hmmm, po prostu zbieram joseie, które wyszły w Polsce, a jest ich coraz mniej, więc starałam się zebrać tytuły, które już wyszły i udało mi się tę niedostępną już mangę kupić w przystępnej cenie. W sumie ponowne czytanie dało mi dużo więcej przyjemności niż za pierwszym razem, a główna bohaterka tak mnie nie irytowała. Humor w tej mandze jest po prostu najlepszy, a bohaterowie są świadomi tego, że są jej bohaterami. :D
  
☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆


Tytuł: Hana Nomizo Shiru
Polski tytuł:  Tylko kwiaty wiedzą
Autor: Takarai Rihito
Ilość tomów: 3 
Wydanie: polskie, Kotori
Gatunek: okruchy życia, yaoi
Opis: Youichi Arikawa prowadzi poukładane, studenckie życie. Spotyka się z uroczą dziewczyną, ma kilku bliskich znajomych, a nauka przychodzi mu z łatwością. Jedyne, co mu tak naprawdę doskwiera, to słaby wzrok i problemy z soczewkami. Pewnego razu śni o naszyjniku w kształcie kwiatu i o kimś, kto nosi imię Misaki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby sen nie powtarzał się prawie każdej nocy. Mało tego! Youichi coraz mocniej przywiązuje się do osoby ze snu. Nie zna nikogo o tym imieniu, lecz kiedy tylko dowiaduje się, że na wydziale rolniczym studiuje pewien Misaki, postanawia go odnaleźć. Musi dowiedzieć się, czy ów chłopak i Misaki ze snu to jedna i ta sama osoba.
Ulubione postacie: Główną dwójkę bardzo lubię :)
Opis wydania: matowa okładka ze skrzydełkami, rozmiar standardowy
Dlaczego mam to na półce: jest to wraz z sequelem moja ulubiona manga od tej pani - nie jest to zbyt przekombinowana manga jak Ten Count tej pani, ani nie jest to zupełnie prosta historia jak Seven Days. Jest przyjemnie, trochę dramatu, trochę slodkości i uroku, skoro mam już Seven Days to ten tytuł chcę mieć tym bardziej.

☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆

Tytuł: Fujoshi Kanojo
Angielski tytuł: My girlfriend is a geek
Autor: Pentabu (scenariusz), Rize Shinba (rysunki)
Ilość tomów: 5
Wydanie: amerykańskie, Yen Press
Gatunek: josei, dramat, komedia, romans 
Opis: Historia o studencie, który w pracy dorywczej w biurze poznał starszą od siebie dziewczynę, w której się zakochał. Kiedy kobieta zgodziła się z nim umawiać, zdradziła mu pewien sekret... Okazało się, że jest wielką fanką gatunku zwanego boys love. Jak poradzi sobie nasz bohater z szaloną fujoshi? Historia oparta na doświadczeniach własnych autora scenariusza. 
Ulubione postacie:  wszyscy są tam najlepsi :D
Opis wydania: okładka bez skrzydełek, żółknący papier ekologiczny
Dlaczego mam to na półce: hmmm, po prostu zbieram joseie, które wyszły w Polsce, a jest ich coraz mniej, więc starałam się zebrać tytuły, które już wyszły i udało mi się tę niedostępną już mangę kupić w przystępnej cenie.
  
☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Emma
Autor: Kaoru Mori
Ilość tomów: 10 
Wydanie: polskie, Studio JG
Gatunek: seinen, okruchy życia, romans, historyczna/przeszłość, dramat
Opis: W wiktoriańskiej Anglii, dziewczyna imieniem Emma zostaje ocalona od nędzy i przyuczona na skromną angielską pokojówkę. Pomiędzy dziedzicem arystokratycznej rodziny, a młodą służącą wybucha uczucie. Czy różnice klasowe, tradycja i otoczenie pozwolą bohaterom być razem? - Studio JG

Ulubione postacie:   Hakim, ale ogólnie lubię tam główne postaci
Opis wydania: obwoluta, A5
Dlaczego mam to na półce: to był zakup pod wpływem chwili, akurat przygotowywałam panel na B-xmass 4 o anime shoujo emitowanych w Polsce. Zatęskniłam wtedy za takimi historiami realistycznymi, ale umiejscowionymi w innym miejscu niż Japonia. Bo po dwóch tomach naprawdę się wciągnęłam, a obecnie Emma jest jedną z moich ulubionych mang wydanych w Polsce.

☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆


Tytuł: Savage Garden
Autor: Lee Hyeon­‑Sook
Ilość tomów: 
Wydanie: polskie, Yumegari
Gatunek: dramat, romans, gender bender
Opis: W XVIII-wiecznej Anglii Gabriela, uboga sierota, zaprzyjaźnia się z Jeremym, nieślubnym synem arystokraty. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności dziewczyna zmuszona jest podszyć się pod niego i wstąpić do prestiżowej męskiej szkoły zwanej Savage Garden. Prostej Gabrieli miejsce to z początku wydaje się rajem, lecz z czasem sama przekonuje się, jak pełni obłudy, podłości i wyrachowania są jego mieszkańcy. Historia rozbudowana i pełna różnych zwrotów akcji, niczym dramat szekspirowski.
Ulubione postacie: ^ cała czwóreczka z obrazka :3 (Gabriela, Euan, Ray, Joshua)
Opis wydania: obwoluta, papier kredowy, troszkę mniejszy niż A5
Dlaczego mam to na półce: bo czytałam całość i jest to naprawdę bardzo dobra historia, chociaż zazwyczaj nie przepadam za dramatami. Gender bender na poważnie, a nie na wariackich papierach jak to zawsze bywa? TAK! Piękna kreska, interesujące postacie i interesujące intrygi, a to wszystko zamknięte w nieprzesadzonej liczbie tomów. 


☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆


Tytuł: Ao Haru Ride
Polski tytuł: Ścieżki miłości - Ao Haru Ride
Autor: Sakisaka Io
Ilość tomów: 13  
Wydanie: polskie, Waneko
Gatunek: shoujo, szkolne życie
Opis: Yoshioko Futaba ma kilka powodów, żeby "zresetować" swój wizerunek i życie w liceum. Ponieważ w gimnazjum była uroczą nastolatką, damska część jej znajomych odsunęła się od niej, a z powodu nieporozumienia popsuły jej się relacje z chłopakiem, który jej się podobał, Tanaką. Teraz w liceum Futaba zachowuje się jak najmniej kobieco, żeby koleżanki nie zaczęły być o nią zazdrosne. Któregoś dnia spotyka nagle Tanakę, teraz pod innym nazwiskiem- Mabuchi Kou. Mówi jej, że kilka lat temu czuł do niej to samo, co ona do niego, ale teraz nic już nie będzie takie samo. Czy Futaba dalej będzie go kochać?
Ulubione postacie:  lubię tam wszystkich i sama juz nie wiem komu z kim kibicować po 9 tomach T_T, ale uznajmy, że Kikuchi Toma
Opis wydania: obwoluta
Dlaczego mam to na półce: bo w końcu doczekałam się jakiegoś shoujo z japońskimi nastolatkami  zupełnie na poważnie, a nie jakiejś parodii, brakowało mi tego na polskim rynku. Bo bohaterowie nie stoją w miejscu, tylko się jakoś rozwijają, nawet jeśli nie zawsze jest to rozwój korzystny dla czytelnika. Bo kreska jest śliczna. Czy wspominałam o tym, że brakowało na polskim rynku takiego shoujo?
☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆
Tytuł: No 6.
Autor: Atsuko Asano (scenariusz) i Hinoki Kino (ilustracje)
Ilość tomów: 9 
Wydanie: polskie, Studio JG
Gatunek: akcja, dramat, sci-fi, shōjo, tajemnica, tragedia
Opis: Akcja rozgrywa się w 2013 roku, w nowoczesnym i „idealnym” mieście znanym jako No. 6. Głównym bohaterem jest Shion, chłopiec wychowujący się w ekskluzywnym obszarze miasta. W dniu swoich dwunastych urodzin ratuje i udziela schronienia chłopcu, który przedstawia się jako Nezumi (co dosłownie znaczy szczur). Po poznaniu Nezumiego, życie Shiona drastycznie się zmienia... 
Ulubione postacie: Główną dwójkę całkiem lubię
Opis wydania: Uszlachetniona obwoluta, możliwość zakupu edycji limitowanej, całkiem niezłe poza tym, że wydawnictwo nie czyści onomatopei i to strasznie widać przy tym tytule
Dlaczego chcę to mieć na półce: nie chcę mi się czytac skanlacji, a słyszałam, że nowelka (na podstawie której jest manga) jest nieco inna niż anime, więc mnie to odrobinę intryguje. ☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆Tytuł: Orange
Autor: Takano Ichigo
Ilość tomów: 5 
Wydanie: polskie, Waneko
Gatunek: dramat, nadprzyrodzone moce, okruchy życia, romans, seinen/shoujo, szkolne życie, tajemnica, tragedia
Opis: Wiosną, kiedy Takamiya Naho kończy 16 lat, dostaje dziwny, ale bardzo szczegółowy list od siebie z przyszłości. Na początku myśli, że to całkowita ściema, ale okazuje się, że wszystkie informacje zawarte w liście się sprawdzają. Łącznie z tym, że do szkoły przenosi się jeden uczeń, Naruse Kakeru...
Ulubione postacie:  Suwa Hiroto~~
Opis wydania: Matowa obwoluta
Dlaczego mam to na półce: bo lubię seineny dla bab/shoujo wychodzące w magu dla panów (a takich wbrew pozorom nie jest tak mało), bo same zacne ludzie to polecali, a postanowiłam dzielnie nie czytać online, bo kreska jest przyjemna. 

☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆

Tytuł: Konya mo Nemurenai
Polski tytuł: Bezsenne Noce
Autor: Kotetsuko Yamamoto
Ilość tomów: 3
Wydanie: polskie, Ringo Ame
Gatunek: shounen ai, komedia, fantasy
Opis: Nieśmiały student Rikiya, w wyniku pewnych nieprzyjemnych i równie zaskakujących okoliczności, zostaje skazany na wyjątkowo żarłocznego lokatora i jego ptasiego lokaja.
Ulubione postacie: wszystkich tam lubię
Opis wydania: Błyszcząca obwoluta, rozmiar standardowy
Dlaczego mam to na półce: miła odmiana od tasiemców i dłuższych serii z podobnymi motywami, która szybko stają się przekombinowane. Jest zabawnie i liczba tomów jest całkiem przyzwoita.

☆*: .。. o(≧▽≦)o .。.:*☆Tytuł: Ano Hi no Kimi wo Dakishimeta nara
Polski tytuł: Zawrócić czas
Autor: Kotetsuko Yamato
Ilość tomów: 2 
Wydanie: polskie, Ringo Ame
Gatunek: yaoi, dramat
Opis: Kiedy Hidetoshi wyznał swojemu przyjacielowi Kengo, że jest gejem, ten odpowiedział mu bez namysłu „Już zawsze będziemy przyjaciółmi”. Po latach obaj wciąż starają się wytrwać w tym postanowieniu. Jednak gdy Hidetoshi po raz kolejny zostaje pobity przez swojego agresywnego chłopaka, zmusza Kengo do rozważań nad prawdziwą naturą ich przyjaźni...
Ulubione postacie: Nie mam w sumie
Opis wydania: matowa obwoluta, rozmiar standardowy
Dlaczego mam to na półce: może dla przeciwwagi "Bezsennych Nocy" tej autorki? Te są typową komedią, a tutaj mamy do czynienia z czymś trochę cięższym i wcale się źle tego nie czyta :)


☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆


Tytuł: K-ON
Polski tytuł: K-ON
Autor: kakifly
Ilość tomów: 4
Wydanie: polskie, Studio JG
Gatunek: yonkoma, komedia
Opis: Jak wiadomo istotnym elementem japońskiej edukacji jest bycie członkiem szkolnego klubu. Zwykle funkcjonuje ich tak wiele, że każdy powinien bez problemu znaleźć coś dla siebie. Co natomiast, jeśli nie mamy bliżej określonych zainteresowań, a natura poskąpiła nam talentów? W takiej właśnie sytuacji znalazła się Yui Hirasawa. Ostatecznie jej uwagę przykuł pewien mały podupadający klub muzyczny. W zasadzie trudno powiedzieć czemu, zważywszy na to, że dziewczyna na żadnym instrumencie grać nie potrafi. Gdy jednak ten mały mankament wychodzi na jaw, pozostałe członkinie, mocno zdesperowane faktem, że bez Yui liczba osób w klubie nie będzie wystarczająca, decydują się nauczyć ją grania na gitarze. Czy na ogniu czystego zapału da się przyrządzić zespół, od muzyki którego widowni nie uschnął uszy? 
Ulubione postacie: jeszcze nie zdecydowałam
Opis wydania: matowa obwoluta z lakierem wybranym, rozmiar A5, lekkie tłumaczenie
Dlaczego mam to na półce: dostałam tomik i się nim strasznie pozytywnie zaskoczyłam, dzięki temu, że historie zamknięte są głównie w 4 kadrach jest całkiem zabawnie i to całkiem miły relaks :), a tego się raczej nie spodziewałam.


☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆


Tytuł: Ookami no Kodomo: Ame to Yuki
Polski tytuł: Wilcze dzieci
Autor: Yuu
Ilość tomów: 3 
Wydanie: polskie, Waneko
Gatunek: okruchy życia, fantasy, seinen
Opis: Miłość młodej studentki do chłopaka, który okazuje się być po części wilkiem, nie jest czymś, co widzi się codziennie. Pomimo oczywistych przeciwności losu, zakochani dalej są ze sobą i dziewczyna spodziewa się nawet drugiego dziecka, ale idylla kończy się w momencie, w którym on znika z jej życia. Jak młoda, samotna matka ma sobie poradzić w takiej sytuacji, zwłaszcza że rodzeństwo odziedziczyło po ojcu jego „dziką” stronę?
Ulubione postacie: Lubię ich tam wszystkich, są uroczy
Opis wydania: powiększony format, obwoluta matowa
Dlaczego mam to na półce: Film bardzo przypadł mi do gustu, na tyle, że kiedy pojawił się w polskich kinach poszłam obejrzeć jeszcze raz. Bardzo fajna historia, którą chętnie przygarnę na pamiątkę w wersji mangowej zamiast kupować DVD z filmem.☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆Tytuł: Ilegenes ~ Kokuyou no Kiseki ~
Polski tytuł: Ilegenes: Ścieżki obsydianu
Autor: Kachiru Ishizue, Mizuna Kuwabara
Ilość tomów: 5
Wydanie: polskie, Studio JG
Gatunek: akcja, science fiction, szkolne życie
Opis:  Ilegenes to wyspa będąca znanym na całym świecie ośrodkiem badań, symbolem postępu technologii i inżynierii genetycznej. Jednak zarówno oficjalne badania, jak i znajdująca się na wyspie Akademia Militarna to jedynie przykrywka dla nielegalnego biznesu wartego fortunę. Na Ilegenes tworzone są bowiem klony sprzedawane za ogromne pieniądze na czarnym rynku. Jeden z uczniów akademii, 17-letni Fon Fortinbras Littenber, jako dziecko był świadkiem śmierci swoich rodziców. Aby zemścić się za tę zbrodnię postanowił nie tylko doprowadzić do zaprzestania nielegalnej działalności naukowców z Ilegenes, ale też doprowadzić do ostatecznego zniszczenia wyspy.
Ulubione postacie: Jeszcze nie zdecydowałam
Opis wydania: obwoluta matowa
Dlaczego mam to na półce: Bardzo podoba mi się kreska, mało jest takich zwykłych mang nie będących romansami BL/shoujo idące w styl tego typu (na chwilę obecną), poza tym zaintrygowała mnie fabuła sequela w postaci light novelki, więc sequel też fajnie znać.

☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆Tytuł: Olimpos
Polski tytuł: Olimpos
Autor: Aki
Ilość tomów: 2 
Wydanie: polskie, Studio JG
Gatunek: shoujo, reverse harem, romans, supernatural
Opis: Ganimedes, młody książę o delikatnej urodzie, zostaje porwany i uwięziony przez Apollona w Ogrodzie Bogów – krainie, w której ciemne, rozgwieżdżone niebo i kobierce białych kwiatów ciągną się po sam horyzont. Nie mogąc znaleźć drogi ucieczki, Ganimedes zupełnie traci nadzieję na odzyskanie wolności. Wszystko zmienia się jednak wraz z nagłym przybyciem Heinza, energicznego poszukiwacza starożytnych ruin, który twierdzi, że Apollo wskazał mu wyjście z tego czarno-białego świata.
Ulubione postacie: jeszcze nie czytałam
Opis wydania: matowa obwoluta
Dlaczego mam to na półce: Wymieniałam mangę, która mi nie podeszła i zaoferowano mi Olimposa. poleciałam na ładną kreskę, zobaczymy jak mi się dalej spodoba.

☆*: .。. o(≧▽≦)o.。.:*☆

{ 16 komentarze... read them below or Comment }

 1. Tyle mang *w*
  Uzbieraną mam tylko Madokę, więc podziwiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No wiesz, jak widzisz swój pierwszy komplet uzbierałam przed 2000 rokiem, tak, że jak na taki okres czasu to niewiele ;D

   Usuń
 2. Wspomnienia Demona czytałam i przyznaję, że jest to bardzo fajna seria... i faktycznie śmieszna :D Kiedyś myślałam nad Seimaden'em , ale to tak ciężko skompletować, że szybko zrezygnowałam z tego pomysłu XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Seimaden jest bardzo fajny, dlatego jak zobaczysz gdzieś komplet to się nie wahaj ;D! Ale tomikami nie polecam zbierać - ja sama musiałam kupić cały komplet tylko dla 8 i 9 tomu, a reszty się pozbyć XD

   Usuń
 3. Mamy sporo wspólnych skompletowanych tytułów~! :D Dzięki tej liście, przypomniałaś mi o kilku seriach, które chętnie przeczytałabym dla poprawy humoru.
  Co do nowego wydania Sailorek, to znana seria więc i może jakiś konkurs zorganizują? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogóle masz jeszcze może te tomiki Yami no Matsuei na sprzedaż? Powoli dorastam do decyzji skompletowania i tej serii i chociaż jeszcze nie jestem gotowa tak mi się przypomniało o tobie.
   Konkursy to już chyba nie na moje nerwy powoli XD Robota by się przydała X'D

   Usuń
  2. Niestety sprzedałam je jakiś czas temu, przepraszam. ;__; Ale na FB widziałam osoby, które sprzedawały~
   No robota jest zawsze na propsie ale to nie oznacza, że nie można też jakiś fantów wygrywać... :3c

   Usuń
  3. Spoko, i tak póki co nie spieszy się mi z zakupem, bo ostatnio przepuściłam całkiem sporo kasy na mangi (co wypłynie przy seriach trwających i przede wszystkim planowanych) - wiesz, w zimie mam najwięcej wymówek, jak nie święta, to urodziny, a nikt mi nie kupi jak sama sobie nie kupię i tak całkiem sporo kasy mi znika co roku... (jeśli jakąś mam).
   Wygrywanie to też trauma czasem, bo najpierw prace trza zrobić, potem jest to głupie lajkowanie całe zazwyczaj, a na koniec nie dość, że wszyscy marudzą na to, że wygrał ktoś inny, to jeszcze często trzeba się przypominać, żeby w końcu nagrodę wysłali xDD *doświadczona w tych sprawach* Dużo łatwiej kupić, tylko żeby jeszcze mieć za co!

   Usuń
 4. Mój pierwszy komplet to Chobitsy, potem FMA a teraz w sumie mam tego sporo :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja w sumie bardzo dużo sprzedałam jak na dolfa zbierałam ;), dawno temu, nie wiem jak wyglądałaby teraz moja kolekcja ;D

   Usuń
 5. Widzę że stare serie zbierasz :D Masz juz jakas kokejna serie na oku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie wypisałam mang niekompletnych i mang, które teraz kupuję ;D, o planach będę pisać na koniec :3

   Usuń
 6. Tylko skompletowanych tytułów. <3 Też z Ourana najbardziej lubię Kyouyę. ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden z moich dwóch ulubionych aktorów go grał w wersji live action.... Nawet autorce się podobał w tej roli, bo strzeliła mu "fanarta" ;D

   Usuń
 7. Zazdroszczę strasznie Kamikaze Kaito Jeanne :3 mega chciałabym mieć, ale nigdzie jej nie mogę znaleźć -,-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tomy 1-5 po polsku widziałam na allegro, ale można próbować szukać na facebooku w grupach Kupię/Sprzedam Mangi, Kupię/Sprzedam otaku itp. Ja swój komplet zgarnęłam kiedyś na allegro za 60 zł chyba :D

   Usuń

- Copyright © Gekiuma Henshin - Rysunki na blogu moje - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -