Posted by : Otai środa, 27 czerwca 2012


Miałam tę notkę pisać po obejrzeniu ostatniego odcinka, ale natchnęło mnie w czasie oczekiwania na ten ostatni odcinek. Od czasu do czasu zdarza mi się jeszcze obejrzeć anime. Coś musi mnie co prawda naprawdę skłonić do obejrzenia jakiegoś tytułu, tym razem było to natrafienie na całkiem sporo kolorowych fanartów i uroczych gifów z pewnej serii...


Jak się później okazało jest to seria z bieżącego sezonu (która kończy się jutro), 12 odcinkowa, bardzo kolorowa i dotyczy... łowienia. Uhm, w skrócie fabuła opiera się na tym, że pewnego pięknego dnia, kiedy Yuki zmienia szkołę i przeprowadza do Enoshimy spotyka Haru - kolesia, który twierdzi, że jest kosmitą i żeby uratować świat Yuki musi zacząć łowić ryby, po czym go hipnotyzuje za pomocą pistoletu na wodę. Dodajmy też, że niedługo wmiesza się też do tego wszystkiego tajemnicza organizacja o jeszcze bardziej tajemniczej nazwie... "Duck".  Tak, to wszystko ma sens.


Oprócz łowienia, kosmitów, dzikich bohaterów mamy tu oczywiście do czynienia z naprawdę śliczną i kolorową opowieści o przyjaźni. Nie taką super-przesłodzoną, ale taką, która przeplata się w tle ze wszystkimi wydarzeniami - zarówno tymi dobrymi, jak i też smutnymi. W Tsuritamie wszystko jest odpowiednio wyważone, nawet jeśli na początku może się wydawać, że absurd serii nie zna granic. W sumie to prawda, ale oprócz absurdu seria naprawdę ma do zaoferowania coś bardzo wartościowego.


Teraz przejdźmy do głównych bohaterów serii. Łatwo zapamiętać, kto jest kim dzieki temu fanartowi powyżej, gdyż każde imię nawiązuje do jakiejś pory roku. Od naszej lewej są to Natsuki Usami (lato), Yuki Sanada (śnieg/zima), Haru (wiosna) oraz  Akira Agarkar Yamada (jesień). Może teraz słów kilka o każdym z bohaterów.  Czytaj dalej
Yuki to nasz główny bohater. Nie ma rodziców, mieszka z babcią, ciągle się przeprowadza. Przez wiele stresów jakie zafundowało mu życie jest bardzo odizolowany od świata, mało się odzywa, trzyma się na dystans, a jesli ma się do czegoś przygotować zawsze sprawdza wcześniej informacje w internecie na swojej komórce. Dodatkowo większość ludzi uważa go za dziwaka, ponieważ w sytuacjach stresowych wyraz jego twarzy zmienia się i przypomina maskę hanya. Zawsze wydaje mu się wtedy, że zaczyna tonąć. Poza tym ma zdolnośc składania faktów, kiedy już jest sam i siedzi w spokoju i wyciąga z nich wnioski. Tak, oto i nasz główny bohater, który ma w niedalekiej przyszłości uratować świat dzięki sztuce wędkarskiej, którą niedługo pozna, pokocha i okaże się, że jest naprawdę kimś, kto się stara.


Haru to taka mała rozdarta przylepa, która o wszystko pyta, wszystkim się interesuje, próbuje poznać ludzi, ponieważ - jak sam twierdzi i nie owija w bawełnę - jest kosmitą. Łatwo go zauważyć, bo ma ADHD, mówi bardzo głośno i posiada pistolet na wodę, którym hipnotyzuje ludzi i razem sobie wtedy tańczą. (znowu wspaniały skrót myślowy XD) Haru chce, żeby wszystko było jak najlepiej, ale nie wszystko rozumie. To on ciągnie fabułę do przodu, bo jako jedna z nielicznych postaci (poza swoją siostrą) ogarnia co się dzieje i co może dalej zrobić. Jest małym uroczym kosmitą, ot co. Mimo, że pisze o nim najmniej to on i jego wszedobylskość i pozytywna energia przekonały mnie na początku do obejrzenia serii.


Natsuki to książę łowienia. A przynajmniej tak go nazywają w domu, gdyż najwidoczniej po śmierci matki od wszystkiego się odciął, nie może dogadać się z ojcem i nie potrafi zaakceptować jego nowej wybranki. Bardzo kocha swoją młodszą siostrzyczkę i zachowuje się przy niej zupełnie inaczej. To on będzie uczył Yukiego łowienia. Właściwie to on będzie w trakcie serii dorastał razem z Yukim i krok po kroku obydwoje będą się znowu przełamywać, pokonywać własne słabości i znów wychodzić na świat. Powinnam jeszcze wspomniec o tym, że pracuje po szkole w restauracji i wspaniale gotuje. A dodatkowo jeszcze tańczy i śpiewa, kiedy chcę odwrócić czyjąś uwagę, ale na tę epickość trzeba poczekać do ostatnich odcinków.


Dobra, mamy Akito. Ten pan o hinduskich korzeniach jest członkiem organizacji Duck, który ma zbadać dlaczego Haru znalazł się a Ziemi i czego tam szuka. Tak naprawdę mogłabym dużo pisać o tym, że mimo swojego wieku zapisuje się do szkoły, że ma cuuuuuuuuuuuudowną kaczkę o imieniu Tapioca, która powinna zasługiwać na własną część, ale już nie zdążę i o masie innych rzeczy, jak na przykład miłość do łowienia ryb, przez którą więź między nim, a bohaterami wbrew wszystkim zasadom Duck się zacieśnia.... Zamiast tego jednak pozwolę sobie na odrobinę fangerlizmu.... No bo tak:
- on jest w moim wiekuuuuuuuu jeeeee (25 lat OTL)
- on ma hinduskie korzenieeeee
- on ma kaczkęęę Tapiocęęęęę
- on jest fajnyyyyy
- głos podkłada mu ten sam seiyu to Kivata w "Kamen Rider Kiva" - już tylko dlatego mogę go uwielbiać. 

I tym tokusatsowym akcentem i openingiem do serii będę się z wami na dziś żegnać. Przepraszam za wszystkie błędy i tak dalej, po prostu mnie natchnęło po ibupromach, a teraz nie mam siły już sprawdzać co napisałam. X'D


P.S. W tym layoucie nie mogę ustawić podstawowych opcji, to znaczy, nawet jeśli są ustawione to się nie pokazują, bo nie. Jak tylko skończe staż to poszukam czegoś innego, skoro już tu piszę. XD

{ 5 komentarze... read them below or Comment }

 1. Potrzebuje wolnego, żeby to dooglądać T_T

  OdpowiedzUsuń
 2. To anime bylo urocze <3. Choc musze przyznac, ze gdyby ktos mi go nie podsunal "Ogladaj!" to na pewno nie siegnelabym po nie z wlasnej woli, bo to zupelnie nie moje klimaty. Ktos sie niezle nacpal zanim to stworzyl, ale nie bede narzekac XD.

  *idzie tanczyc Enoshima dance z bohaterami*

  Tapioca <3333 DUCK!

  OdpowiedzUsuń
 3. @Jenny - teraz to masz już więcej czasu

  @mąż ja po prosyu zobaczyłam gifa i wiedziałam, że to będzie wspaniałe, chociaż ja zawsze lubiłam animce o dziwnych kosmitach xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Baaaaa, Tsuritama*-* *wypierdala się PRÓBUJĄC tańczyć Enoshima Dance* Aww, to było świetne, szczególnie w roli odskoczni od tych "poważniejszych" tytułów, coś czego potrzebowałam. I nie umiem tańczyć ED, ale "DAAKU!" wykonam obudzona w środku nocy c:

  OdpowiedzUsuń

- Copyright © Gekiuma Henshin - Rysunki na blogu moje - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -