Posted by : Otai wtorek, 22 listopada 2011

Dzisiaj będzie o tym, że nie rozumiem tego całego hejtu na AKB48. Nie jestem jakąś wielką ich fanką, ale zastanawiam się skąd w polskim fandomie tyle na nich hejtu. Ciągle słyszę "Co to za głupi zespół, tak się sprzedają, a ich piosenki są takie same, wszystkie wyglądają tak samo, nie mają talentu i jeszcze robią se focie w bikini". Whut? Wszyscy ludzie mają ręce i nogi więc wyglądają tak samo. Właściwie to dla mnie AKB48 to naprawde wiele różnych indywidualności i to wcale nie takich cudownych i pieknych ideałów - dziwne twaryczki, krzywe ząbki, dziubki, zbyt blisko osadzone oczy, męski wygląd, wąskie usta, wystarczy sobie chociaż włączyć dramę "Majisuka Gakuen", żeby zauważyć indywidualność każdej z dziewczyn. J-popowe piosenki w większości są do siebie podobne. Nie mają talentu - a skąd może wiedzieć to ktoś, kto ich nie zna? Poza tym większość aktorek/piosenkarek, które wam się teraz wydają takie wspaniałe i cudowne robi/robiło sobie jeszcze więcej gorszych fot. AKB48 to piosenkarki, aktorki, prezenterki, modelki i Bóg wie jeszcze co w jednym, musą być miłe dla fanów, odporne na rzesze hejterów itp. co nie jest dziwne w japońskim szoubiznesie, ale prawda jest taka, że te dziewczyny pracują na swój sukces 10 x bardziej niż pewnie ktokolwiek, komu się nie podobają, bo ... bla, bla, bla.

No, w końcu dotarłam do momentu, w którym napiszę to co chciałam napisać od początku. Na przykładzie AKB48 widać, że ludzie nie korzystają nawet z google i wikipedii zanim wypowiedzą się na dany temat. Wpiszmy bowiem sobie AKB48 w google i wejdźmy na polską wikipedię, jeśli inny język być za trudna.

AKB48
 dziewczęca grupa teatralno-wokalna stworzona przez Akimoto Yasushiego. Składa sie z 3 grup: teamu A (17 dziewczyn), teamu K (16 dziewczyn) i teamu B (15 dziewczyn).
Zespół powstał w lipcu 2005 roku i było w nim wówczas tylko 20 dziewczyn (późniejszy team A). Team K powstał w kwietniu 2006 roku. W lutym 2006 AKB48 wydały swój debiutancki album Sakura no Hanabiratachi. Zespół ma własny teatr w tokijskiej dzielnicy Akihabara.

Celowo pogrubiłam pewne części, gdzie widać na pierwszy rzut oka, że nie jest to grupa głupiutkich wokalistek śpiewających sobie o miłości i przyjaźni i na tym koniec, jest to grupa TEATRALNO-wokalna, co więcej mają własny teatr. I to już powinno być żółte światło dla tych, którzy nie mają pojęcia kim są AKB48, żeby nie iść za tym szarżującym tłumem, który ich krytykuje z praktycznie zerową wiedzą na ich temat. Już lepiej uznać "nie chcę wiedzieć, podziękuję, nie obchodzi mnie to." niż jechać jak żółwiem po tarce po grupie, o której nie ma się wikipediowych podstaw, nie mówiąc już o czymkolwiek więcej. Oczywiście AKB48 jest grupą idolek, i ich świat rządzi się prawami azjatyckiego showbiznesu więc nie da się zaprzeczyć temu, że śpiewają pop, mają fotki gravure i nie wszystkie posiadają wszechstronny talent, ale to, że promuje się je niesprawiedliwie i bez powodu to już nieprawda. Część dziewczyn to naprawdę świetne aktorki, tancerki, modelki, piękne głosy i niesamowita siła i charyzma. Udzielają się społecznie, projektują ubrania, pracują przy swoim teatrze w naprawdę różny sposób, piszą często na blogach by utrzymać kontakt w fanami, sprzedają oficjalne sety swoich zdjęć be photoshopa, gdzie widać, że nie są jakimiś ósmymi cudami świata, mają różne programy, ciągle muszą się jednocześnie bawić w wyścig szczurów w różnych konkurencjach, a jednocześnie pozostają ze sobą w przyzwoitych relacjach, a przede wszystkim codziennie jest jakiś występ w teatrze ponieważ AKB48 stawia na bezpośredni kontakt z fanami.


To nie jest tak, że jestem jakąś ich wielką fanką i ich bronie, ale widziałam z nimi to i owo i odrobinę (jeszcze za mało XD) o nich wiem. Po prostu ludzie mają do nich stosunek, że szkoda gadać. Od dawna mnie to irytowało, więc korzystam z okazji, że mam się gdzie na ten temat wyprodukować.Ewrydej Kaczusia!
Otai


{ 4 komentarze... read them below or Comment }

 1. Beginner FTW \o/ W sumie AKB48 troszku słuchałam, nigdy ich wielką fanką nie byłam... Obecnie, może poza Beginnerem, są mi całkiem obojętne, a to dlatego, że odeszłam znacznie od j-popu.
  W sumie można by było kiedyś poświęcić trochę czasu i przejrzeć, co ostatnio wydały...

  OdpowiedzUsuń
 2. AKB48 poznałam dopiero dzisiaj, po przeczytaniu posta. Zatem o samej grupie nie mogę się wypowiedzieć. Jednakże dowiedziałam się o AKB48 tyle, że mnie zaciekawiło i jak kiedyś na te dziewczęta trafię to z chęcią posłucham. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. AKB48 a ja właśnie myślałam, że AKB48 to taka grupa głupiutkich wokalistach. I zawsze się zastanawiałam jak tyle dziewcząt może prowadzić coś do bandu nowego? To byłoby arcy trudne. Nie rozumiałam, dlaczego nie występują wszystkie tylko jaka część z nich. Reszta jest dyskryminowana? oO

  No, ale Otai wrzuciła mi troszkę inne światełko na ich temat. Dziękuję ślicznie XD

  OdpowiedzUsuń
 4. Też nie jestem jakąś wielką fanką AKB48, ale kilka piosenek ich wysłuchałam, nawet jedna mi się kiedyś spodobała i słuchałam jej przez jakichś czas. Co do tego zespołu wiadomo, że nie tylko one Ciężko pracują. W Korei, czy Japonii jest masę wykonalistów, którzy wkładają dużo wysiłku w swoją pracę, tylko SĄ tacy ludzie, którzy sobie coś wymyślając nie zdają sobie sprawy z tego jaka jest prawda. ; )

  OdpowiedzUsuń

- Copyright © Gekiuma Henshin - Rysunki na blogu moje - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -